Alaaddinin Sihirli Lambası ve Cin: Dile benden ne dilersen

Uzak diyarlarda, Agrabah adında bir şehir varmış. Bu şehirde, Mustafa adında bir terzi ve oğlu Alaaddin yaşarmış. Mustafa, oğlunun tembelliğinden yakınırmış. Alaaddin ise sokaklarda vakit geçirmeyi ve maceralara atılmayı severmiş.

Bir gün, Alaaddin sokakta oynarken, kendisini Mağripli bir büyücü olarak tanıtan yaşlı bir adamla tanışmış. Büyücü, Alaaddin’in babasının kayıp kardeşi olduğunu ve ona yardım etmek için geldiğini söylemiş. Alaaddin, büyücünün sözlerine inanmış ve onunla gitmeyi kabul etmiş.

Büyücü, Alaaddin’i “Sihirli Lamba”nın saklı olduğu gizemli bir mağaraya götürmüş. Mağaraya girmeden önce, Alaaddin’e ona güvenmesini ve asla sorgulamadan emirlerini yerine getirmesini tembihlemiş.

Mağarada, büyücü Alaaddin’e özel bir tütsü yakmasını ve sihirli kelimeleri fısıldamasını emretmiş. Tütsü dumanları arasında, dev bir kaya belirmiş ve gizli bir geçidi açığa çıkarmış. Alaaddin, büyücünün talimatları doğultusunda geçitten içeri girmiş.

Alaaddin, karanlık bir mağarada ilerlerken, büyücünün ona verdiği özel bir lambayı bulmuş. Büyücü, lambayı almasını ve onu asla bırakmamasını emretmiş. Alaaddin, lambayı almış ve mağaradan çıkmak için geri dönmüş.

Ancak Alaaddin mağaradan çıkmak üzereyken, büyücü onu durdurmuş ve lambayı kendisine vermesini istemiş. Alaaddin, büyücünün niyetini anlamış ve lambayı vermeyi reddetmiş. Büyücü öfkelenmiş ve Alaaddin’i mağarada hapsedip, onu ölüme terk etmiş.

Alaaddin, karanlıkta ve umutsuzluk içindeyken, lambayı ovuşturmuş. Bir anda, lambadan devasa bir cin belirmiş. Cin, Alaaddin’e üç dilek hakkı olduğunu ve her dileğini yerine getirebileceğini söylemiş.

Alaaddin, ilk dileğiyle mağaradan kurtulmayı dilemiş. Cin, onu bir anda mağaradan dışarı çıkarmış. Alaaddin, özgürlüğüne kavuştuğu için çok mutluymuş.

Alaaddin, ikinci dileğiyle Agrabah’ın Sultanı’nın kızı Prenses Yasemin’le evlenmeyi dilemiş. Cin, Alaaddin’i yakışıklı bir prense dönüştürmüş ve ona zenginlik ve kudret vermiş.

Alaaddin, prens kılığında saraya gitmiş ve Prenses Yasemin’le tanışmış. Prenses, Alaaddin’in zekasından ve kibarlığından etkilenmiş ve ona aşık olmuş.

Ancak Alaaddin’in mutluluğu uzun sürmemiş. Büyücü, Alaaddin’in hayatta olduğunu öğrenmiş ve intikam almak için planlar yapmaya başlamış. Kendisini bir dilenci kılığına sokarak saraya girmiş.

Büyücü, Prenses Yasemin’e yaklaşmış ve ona sihirli bir kolye hediye etmiş. Kolye, prensesi büyüleyerek onu kontrol altına almış. Büyücü, prensesi kaçırmaya çalışmış.

Alaaddin, prensesin kaçırıldığını fark etmiş ve onu kurtarmak için harekete geçmiş. Büyücüyle karşı karşıya gelmiş ve onunla büyük bir savaşmış.

Alaaddin, cesareti ve zekasıyla büyücüyü yenmeyi başarmış. Büyücü, kendi büyüsünün kurbanı olmuş ve sonsuza dek kaybolmuş.

Alaaddin, Prenses Yasemin’i kurtarmış ve sonsuza dek mutlu bir şekilde yaşamışlar.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |