Black Pink: Dört Renkli Peri İstanbul’da.

Dört Renkli Peri İstanbul’da! Bir zamanlar, gökkuşağının renklerini taşıyan dört peri varmış. Bu perilerin isimleri Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’ymış. Periler şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok severlermiş ve dünyanın dört bir yanını gezmeyi hayal ederlermiş.

Bir gün, periler rüyalarında büyülü bir şehir görmüşler. Bu şehirde minareler gökyüzüne uzanıyor, camiler ışıl ışıl parlıyor ve sokaklarda rengarenk çiçekler açıyormuş. Periler bu şehri çok beğenmişler ve oraya gitmeye karar vermişler.

Sihirli kanatlarını çırparak yola koyulmuşlar ve sonunda o büyülü şehre, İstanbul’a varmışlar. İstanbul’un tarihi camileri, sarayları ve boğazı onları büyülemiş. Sokaklarda dolaşırken neşeli türküler söyleyip, zarif danslar etmişler. İnsanlar bu renkli ve neşeli perileri görünce şaşkınlık içinde kalmışlar. Kimisi onları melek sanmış, kimisi ise sihirli bir gösteri izliyormuş gibi onları izlemiş.

Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa, İstanbul’da çok güzel vakit geçirmişler. Yerel halkla tanışmışlar, onlarla oyunlar oynamışlar ve şarkılar söylemişler. Hatta bazı çocuklara dans etmeyi bile öğretmişler.

Bir gün, periler İstanbul’da bir parkta yürürken, bir grup çocuğun üzgün olduğunu görmüşler. Çocuklara ne olduğunu sormuşlar. Çocuklar, en sevdikleri müzik grubunun İstanbul’da konser vereceğini, ancak biletlerin çok pahalı olduğunu ve konsere gidemeyeceklerini söylemişler.

Periler, çocukların hayal kırıklığını görünce üzülmüşler. Bir fikirleri varmış! Hemen sihirli kanatlarını çırparak gökyüzüne yükselmişler ve gökkuşağından oluşan bir sahne yaratmışlar. Sonra sahneye inmişler ve en güzel şarkılarını söylemeye ve en enerjik danslarını etmeye başlamışlar.

Çocuklar şaşkınlık içinde perileri izlemişler. Daha önce böyle bir şey görmemişler. Perilerin şarkıları ve dansları o kadar güzelmiş ki, çocuklar tüm üzüntülerini unutmuşlar ve neşe içinde coşmaya başlamışlar. Periler, çocuklarla birlikte şarkı söyleyip dans ederek çok eğlenmişler.

Konser bittiğinde, çocuklar perilere çok teşekkür etmişler. Periler de çocuklara güzel bir gün geçirdikleri için mutlu olduklarını söylemişler. Sonra sihirli kanatlarını çırparak gökyüzüne yükselmişler ve kaybolup gitmişler.

O günden sonra çocuklar, Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’yı asla unutmamışlar. Onların şarkılarını mırıldanmışlar ve danslarını taklit etmeye çalışmışlar. Bir gün perilerin tekrar geri döneceğine dair umutlarını asla yitirmemişler.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |