Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcularından Michael Jordon’ı Lisede hocası takıma almadı

Michael Jordan, lise ikinci sınıf öğrencisiyken, okul basketbol takımına alınmadı. Antrenörü, onun bu konuda yetenekli olmadığını, boyunun kısa olduğunu söyleyerek takımda yer alamayacağını söyledi.

Eve geldiğinde, Michael Jordan’ın morali çok bozuktu, adeta yıkılmıştı. Hemen odasına çıktı ve ağlamaya başladı. Hayalleri yıkılmıştı. Durumu fark eden annesi odaya girdi ve “Neler oluyor?” diye sordu. “Takıma giremedim” diye yanıt verdi Michael Jordan. Bana sen yetersizsin, küçüksün, dediler.

Annesi bunun üzerine, kolunu oğlunun boynuna doladı. Bak dedi, “Önemli olan, takımın içinde senin ne kadar küçük olduğun değildir; senin içinde ne kadar büyük bir takım olduğudur”

Bu sözler genç basketbolcu Michael Jordan için yeni bir başlangıç oluşturdu. Artık ne istediğini çok daha iyi biliyordu. Bunun üzerine çalışmaya başladı. Her geçen gün temposunu arttırdı. Bir dahaki seçmelerde okul takımına girdi. Bu onun basketbol yaşamının ilk basamağıydı. Önce amatör, ardından profesyonel lige transfer oldu. Jordan, yalnız ABD’nin değil, dünyanın yetiştirdiği en büyük basketbol yıldızı unvanını taşıyor.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |