Hüzünlendiren Kızının Öpücük Dolu İçi Boş Altın Kutu Hediyesi

Bir zamanlar, dar gelirli bir ailede yaşayan bir baba ve üç yaşındaki kızı vardı. Babanın cebi sıkışıktı, her kuruşu hesaplayarak harcamak zorundaydı. Bir gün, kızı evden bulduğu altın renginde kartonlarla bir kutu yaptı. Gözleri parlayarak babasına koştu ve “Baba, bu senin için!” dedi. Babası, hediye paketini açtığında içinde hiçbir şey olmadığını gördü. Öfkeyle kızına döndü ve “Birine hediye vermek istiyorsan, içinde bir şey olmalı!” diye çıkıştı.

Küçük kızın gözleri dolu dolu oldu. “Baba,” dedi, “kutunun içi boş değil ki! İçine öpücükler koydum. Hepsi senin içindi.” Babası, utanç içinde, kızının yanına eğildi ve onu kucakladı. “Affet beni,” dedi. “Ben haksızdım.”

Aradan zaman geçti. Kızı büyüdü, ama sevgisi hiç değişmedi. Bir gün trafik kazasında hayatını kaybetti. Babası, kızının verdiği hediye kutusunu sakladı. Her zor anında, kutuyu açar ve içinde kızının öpücüklerini hayal eder. O kutu, onun için en değerli hazinedir.

Bu hikaye bize sevginin gücünü hatırlatır. Sevgi, dünyadaki en anlamlı ve en güzel hediyedir. İhtiyacımız olduğunda, sevdiklerimizden bulabiliriz. Onları kıymetli kılmak ve sahip çıkmak da bizim görevimizdir.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Omayı ve Masalımızı beğenmeyi unutmayın