Keloğlan hayvanlara eziyet eden devleri kasabadan kovdu.

Bir zamanlar, uzak bir ülkede, güzel bir kasaba vardı. Ancak kasaba, kötü devlerin hüküm sürdüğü bir krallığın yakınındaydı. Devler, kasabada ve kasabanın etrafındaki ormanlarda yaşayan hayvanlara zarar veriyor, onları korkutuyor ve kaçırmaya çalışıyordu.

Kasabanın kenarındaki bir kulübede annesiyle yaşayan Keloğlan keleş oğlan adında bir delikanlı vardı. Keloğlan, doğaya ve hayvanlara olan sevgisiyle tanınıyordu. Her gün ormana gidip oradaki hayvanlara yiyecek verir, onlarla vakit geçirir ve onlara şefkat gösterirdi.

Bir gün, Keloğlan ormanda dolaşırken, bir grup korkmuş sokak hayvanıyla karşılaştı. Tavşanlar, kuşlar, sincaplar ve diğerleri, devlerin saldırılarından kaçarken yardım arıyorlardı. Keloğlan, onların korkularını dinledi ve onlara yardım etmeye karar verdi.

Keloğlan, cesurca devlerin yaşadığı dağa doğru ilerledi. Yol boyunca, karşısına çıkan her türlü engeli aştı. Sonunda devlerin mağaralarına ulaştı. Devlerin lideri, kocaman ve korkunç bir dev, onu karşıladı.

Keloğlan, devlere sokak hayvanlarını rahat bırakmaları için yalvardı. Ancak devler, onun isteğini reddetti ve ona meydan okudular. Keloğlan, cesurca mücadele etti ve devlerle savaşmaya başladı. Ne kadar güçlü ve korkutucu olursa olsun, Keloğlan’ın kalbi sevgi ve adaletle doluydu.

Uzun bir mücadeleden sonra, Keloğlan devlerin liderini yendi ve onları kasabadan ve ormandan uzaklaştırdı. Sokak hayvanları artık korku içinde yaşamak zorunda değildi. Keloğlan, onların kahramanı olarak kabul edildi ve kasaba halkı tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı.

Artık kasaba huzurlu bir şekilde yaşayabilir ve sokak hayvanları özgürce dolaşabilirlerdi. Keloğlan’ın cesareti ve sevgisi, herkesin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktı.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |