Kral ve Kraliçenin dileği gerçekleşiyor ama ya sonrası: Uyuyan Presnes Masalı

Bir zamanlar çok uzak diyarların birinde, mutlu bir krallıkta yaşayan bir kral ve kraliçe varmış. Kral ve kraliçenin tek dileği, bir prensesleri olmasıymış. Sonunda, bir gün, dilekleri gerçekleşmiş ve küçük prensesleri dünyaya gelmiş. Kral ve kraliçe, prenseslerini çok severmiş ve ona adını Aurora koymuşlar.

Aurora’nın doğumunu kutlamak için, tüm krallıktaki herkese davet gönderilmiş. Sarayda büyük bir ziyafet düzenlenmiş ve herkes mutlu bir şekilde eğleniyormuş. Ancak, kutlamalar sırasında unutulan bir şey varmış: Kötü kalpli bir periye, davetiye gönderilmesi unutulmuş.

Kötü peri, kutlamalar sırasında saraya sinirlenerek gelmiş ve Aurora’nın hayatına lanet etmiş. Demiş ki, Aurora on altı yaşına geldiğinde, bir parmağını dikenli bir iğneyle batırarak ölecek!.. Ancak, kutlamalara sonradan katılan bir iyilik perisi, kötü peri tarafından verilen bu laneti hafifletmek için bir iyilik yapmış. Demiş ki: Aurora ölmeyecek, sadece yüz yıl boyunca derin bir uykuya dalacak ve bu sırada tüm saray halkıyla birlikte uyuyacak. Bu lanetin tek kurtuluş yolu, on altıncı yaş gününde bir prensin onu öpmesiymiş. Böylece prenses derin uykusundan uyanabilirmiş.

Kral ve kraliçe, prenseslerinin kaderini öğrendiklerinde çok üzülmüşler ve krallıkta dikenli iğne bulunan her şeyi yok etmeleri emrini vermişler. Ancak, on altıncı yaş günü geldiğinde, Aurora yalnızca dikenli bir iğne bulunan unutulmuş bir kuleyi keşfetmiş. Merakla iğneye dokunmuş ve derin bir uyku dalmış.

Yıllar geçmiş ve hala prenses derin uykusundaymış. Ancak, bir gün, bir prens, kaderin oyunuyla bu gizemli sarayı keşfetmiş. Prense eşlik eden iyi kalpli bir at, krallığın etrafındaki tüm dikenleri geçmesine yardımcı olmuş. Prens, uyuyan prensesi gördüğünde onun güzelliğine hayran kalmış ve büyülü bir öpücük kondurmuş.

O sihirli öpücük, Aurora’yı derin uykusundan uyandırmış. Prensin ve prensesin aşkı, tüm saray halkını uyandırmış.

Bu mutlu günden sonra, prens ve prenses evlenmişler ve birlikte uzun ve mutlu bir yaşam sürmüşler. Kötü periye rağmen, aşk ve iyilik her zaman kazanırmış.

Prenses ve prens sonsuza kadar mutlu olmuşlar.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |