Ormandaki Yaramazlar: Beş Yavru Ayıcık ve Bir Gün Boyunca Yaşanan Eğlenceli Macera!

Zamanın birinde, ormanın içinde tatlı bir ayıcık ailesi yaşardı. Anne ve baba ayı ile beş tane minik ayıcık, bahçelerinde neşe içinde oyunlar oynar, koşarlardı.

Bir gün, babaları bir iş için şehre gitmek zorunda kaldı ve anneleri de onu uğurlamak için kasabaya gitmek zorunda kaldı. Beş kardeş ilk defa evde tek başlarına kaldı.

Bu beş kardeş çok tatlı ve zeki olmalarına rağmen bir o kadar da yaramazlardı. Annelerinin olmadığı fırsatı değerlendiren kardeşler, mutfağa girdiler ve çok sevdikleri kurabiyeler yapmaya karar verdiler. Ancak, unu alırken kavanozu kırdılar ve unlar yere döküldü. Yumurtaları kırarken birbirlerine çarptılar ve yumurtalar yere düştü. Sıvı yağ ellerinden kayıp halıya döküldü.

Sonra üşümeye başladıklarında, sobayı yakmaya çalıştılar. Odunları taşırken kapının kolunu kırdılar. Sobanın küllerini her yere döktüler. Sabah anneleri düzenli bir şekilde bıraktığı ev, darmadağın bir haldeydi. Bu kadar dağınıklığı başaran kardeşler, haliyle yorgun düştüler ve uyuyakaldılar.

Babaları kasabaya uğurlanırken anneleri eve döndüğünde şaşkınlıktan ağzı açık kaldı. Evini ilk defa bu halde görüyordu. Önce toplamayı düşündü, ama ayıcıklara bir ders vermek istedi.

Yavaş yavaş uyanan ayıcıklar annelerini görünce özür dilemeye ve utanmaya başladılar. Ancak anneleri, sandıkları gibi kızgın değildi; üstelik evi toplamak yerine onlarla birlikte dağıttı. Oturacak yer kalmamış, yiyecek yemek bulunmuyordu, çünkü evde göz gözü görmüyordu.

Ayıcıklar, dağınıklığın ve düzensizliğin çok kötü bir şey olduğunu anladılar. İki tanesi mutfağa girip bulaşıkları yıkadı ve yerleri temizledi. Diğer ikisi salondaki pislikleri temizledi. Diğer ayıcık ise kapının kolunu tamir edip, odunları dışarı çıkardı. Anneleri, hatalarını anladıkları için onları affetti ve onlara çok güzel kurabiyelerinden yaptı.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |