Uçan Bebek Kelebek | Masal – Çocuk Hikayeleri | Türkçe Masallar

Bir zamanlar, renkli çiçeklerle dolu bir bahçede küçük bir bebek kelebek yaşarmış. Bu bebek kelebeğin adı Şimşekmiş. Şimşek, diğer kelebekler gibi çiçekler arasında uçuşmayı çok severmiş, ama içinde farklı bir hayal taşıyan bir kelebekmiş.

Şimşek, her gece yıldızları seyrederken, gökyüzündeki uçakları hayranlıkla izlermiş. Rüzgarın kanatlarını okşadığı zamanlarda, yıldızlara doğru yükselmek, bulutların üzerinde süzülmek ve farklı diyarlara uçmak istermiş. Diğer kelebekler onun hayallerini anlamazmış. “Bizim işimiz çiçekler arasında uçmak, ne gerek var bulutlara çıkmaya?” derlermiş. Ama Şimşek, içindeki uçma tutkusunu hiç kaybetmemiş.

Bir gün, Şimşek’in doğum günü gelmiş. Diğer kelebekler, renkli çiçeklerle kutlama yapmışlar. Şimşek çok mutlu olmuş ama bir hediye almış olmalarına rağmen, içinde hala bir eksiklik hissetmiş. O gece yıldızlar parladığında, Şimşek’in içindeki hayal daha da büyümüş.

Bir sabah, bahçeye yabancı bir tıngır mıngır ses gelmiş. Herkes merakla sesin nereden geldiğini araştırmış. Sonunda, bahçenin kenarında eski ve renksiz bir oyuncak uçağın olduğunu fark etmişler. “Bu ne?” demişler. Şimşek’in gözleri parlamış. O an anlamış ki, bu hediye ona gelmiş.

Şimşek, hemen oyuncak uçağı alıp kanatlarının arasına sıkıştırmış. Herkes ona şaşkın şaşkın bakarken, Şimşek yüksekçe bir çiçeğin üzerine konmuş. Sonra kanatlarını çırparak yavaşça yükselmeye başlamış. Diğer kelebekler büyük bir merakla onu izlemişler.

Şimşek, kanatlarında oyuncak uçağıyla gökyüzüne yükselmiş. Rüzgar ona yardım etmiş ve bulutların üzerinde süzülmeye başlamış. Diğer kelebekler, bu manzaraya hayretle bakmışlar. Şimşek, bulutların arasında dolaşırken, onlara dönüp gülümsemiş. “Hayallerim gerçek oldu!” demiş.

O günden sonra, Şimşek her gece gökyüzünü seyredip, yıldızlara doğru uçmayı sürdürmüş. Diğer kelebekler artık onun farklılığını anlamış ve ona hayranlıkla bakmışlar. Şimşek’in cesareti ve inancı, herkese hayallerini gerçekleştirmenin ne kadar güzel olduğunu göstermiş.

Ve işte, küçük bir bebek kelebeğin, bir oyuncak uçakla gerçekleştirdiği büyük hayali, ona ve diğer kelebeklere ilham olmuş. Şimşek’in hikayesi, herkese hayal kurmanın ve cesurca ilerlemenin önemini hatırlatmış.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |https://youtu.be/Nc1lwdT8uWY