Zıp Zıp Tavşan Masalı

Çok uzak diyarların birinde, uzun yeşil ağaçlı, masmavi berrak nehirleriyle kocaman bir orman bulunmaktaydı. Bu ormanda, Zıpzıp adında beyaz ve parlak tüylere sahip şirin bir tavşan yaşamaktaydı. Fakat Zıpzıp’ı diğer tavşanlardan ayıran önemli bir özellik vardı: konuşabilme ve şarkı söyleme yeteneği! Bu nedenle Zıpzıp, sürekli olarak ormanın içinde şarkı söyleyip Zıpzıp dolaşmaktadır. Ancak Zıpzıp’ın bir sorunu vardı; hiç arkadaşı yoktu ve bu durum onu çok yalnız hissettirmektedir.

Bir gün, Zıpzıp artık yalnızlığına dayanamayarak tüm ormanı gezmeye karar verir. Ancak nehir kenarlarından, elma ağaçlarının gölgesine kadar birçok yeri kontrol etmesine rağmen hiçbir yerde kendisiyle konuşabilecek bir arkadaş bulamaz. Yorulan Zıpzıp, ormanın ortasındaki koca çam ağacının dibine oturup dinlenmeye karar verir. Tam uyuyacakken bir ağaç çıtırtısı duyar ve hemen ayağa fırlayarak etrafa bakar. Karşısında bir adam belirir.

Zıpzıp, sevinçle konuşabileceği bir arkadaş bulduğu için adamla dost olmak ister. Adam, konuşabilen tavşan karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Bir süre düşündükten sonra, Zıpzıp’ın teklifini kabul eder ve onu evine götürmeye karar verir. Ancak eve vardıklarında Zıpzıp’ı kandırarak bir kafese koyar ve pazarda satmaya karar verir. Zıpzıp, bu hain plan karşısında üzülür ve çaresizce beklemeye başlar.

Gece olunca, Zıpzıp uyandığında evlerine hırsız girdiğini fark eder. Adamın yaptığı kötülüğe rağmen, Zıpzıp ona yardım etmeye karar verir. Adamı uyandırarak hırsızı kovalar ve kaçmasını sağlar. Adam, Zıpzıp’ın iyiliği karşısında pişmanlık duyar ve ondan özür diler. Zıpzıp ise adamın pişmanlığına şans tanır ve aralarında bir dostluk başlar. Birlikte ormana giderler ve artık iki iyi arkadaş olmuşlardır.

Değerli dostlar,

Sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmemiz için lütfen Youtube kanallarımıza Abone Olunuz.

|   Masal Kanalı   |   Türkçe Hikâye Kanalımız   |   İngilizce Hikâye Kanalımız   |